O nás

Chovatelská stanice Emiel Regis byla založena v roce 2003, kdy jsme se poprvé rozhodli mít štěňátka.

V roce 1997 jsme si pořídili prvního pejska plemene bearded collie, ročního Boňďu. Boňďa sice nebyl žádný ušlechtilý krasavec, ale jeho skvělá povaha nás natolik okouzlila, že jsme se rozhodli ještě pro jednu beardedku. Tentokrát jsme už vybírali pečlivěji a do naší rodiny v roce 1999 přibyla Citerka, plným jménem IntCH. Citera Black od Emy Destinové. Z malé Citerky se vyklubala krásná psí dáma a stala se zakladatelkou naší chovatelské stanice. Koncem roku 2003 se Citerce narodila první štěňátka a tím to vlastně vše začalo.

Během let se udála spousta věcí, bohužel psí životy jsou krátké a i v životech lidí se hodně věcí mění, proto v současné době tvoří naši chlupatou směčku Citerky dcera Beruška (CH+WorkCH Berúthiel Emiel Regis) , vnučka Lujza (IntCH+WorkCH Feainnewedd Emiel Regis) a nezdárný vnouček Gardik (CH Gardik Emiel Regis), který ale patří k mým rodičům.

V roce 2014 k nám trochu neplánovaně přibyla Berušky nejmladší dcera, plavulka Dory (CH Inis Witre Emiel Regis). A velmi plánovaně jako další generace zůstala v roce 2017 doma Lujzy dcera Eevee (IntCH Keira Metz Emiel Regis).

Protože nás v roce 2021 navždy opustila naše milovaná Beruška, prázdné místo v našich srdcích vyplnila v červnu 2022 dovezená Holly, která je vnučkou Lujzy. S ní opět začalo veselé období v naší chovatelské stanici.

Externě k nám vždy budou patřit Kája (JCH+WorkCH. Apokalypsa Emiel Regis), Triss (CH Berceuse Emiel Regis) a Rozárka (CH Dol Blathanna Emiel Regis), které žijí se svými majiteli.

Naši psi jsou součástí naší rodiny, jsou u nás po celý svůj život, nikam neodcházejí, nestěhují se. Maximálně společně s námi.

Filozofie našeho chovu

V chovu se zaměřujeme na tři základní cíle:

  1. zdraví
  2. povaha
  3. exteriér

Naší snahou je odchovat zdravé, povahově vyrovnané, typické představitele plemene.

Naše fenky mají štěňátka pouze v případě, že usoudíme, že jejich potomci by byli přínosem pro chov. To neznamená, že jen a pouze splní podmínky pro uchovnění, ale musí nás přesvědčit, že jsou to opravdu fajn beardedky. Z podobného principu vycházíme i při vybírání vhodných krycích psů, kdy se nedíváme pouze na samotného psa, ale i na jeho předky a kvalitu potomků. Velký důraz pak klademe na to, aby byl krycí pes rodokmenově přínosný pro chov beardedek u nás, aby se nejednalo jen o „sériovou výrobu“ štěňat se stejnými nebo podobnými rodokmeny. Rozhodně nelitujeme času a větších finančních nákladů, a proto není výjimkou, že za krycími psi jezdíme do zahraničí.

Fenky chovem nepřetěžujeme a myslíme, že 1-2 (maximálně 3) vrhy bohatě stačí 🙂

Našim štěňátkům se snažíme vybírat co nejlepší majitele, lidi, kteří hledají aktivního kamaráda, kterým nebudou vadit chlupy na oblečení a neustálé projevy náklonnosti svého chlupáče.

Rozhodně se distancujeme od všech takových, kteří jen množí psy za účelem zisku.